Valtu koolis tegutseb kolm rahvatantsurühma:

Rühm Rõõmurattake - I kooliaste - juhendaja Reet Teets

Rühm Rõõmuratas II - II kooliaste - juhendaja Reet Teets

Rühm Rõõmuratas - III kooliaste - juhendaja Helen Reimand

Eesmärgiks on innustada noori kultuuripärandit väärtustama ja edasi kandma. Pärand saab olla ka kaasaegne, trendikas, inspireeriv, rikkalik, meid eriliseks muutev ja kaasahaarav. Tantsijate repertuaaris põimuvad pärimustantsud uuemate autoritantsudega.

Tantsurühmad esinevad alati kooli üritustel ning piirkonna tähtsündmustel.

Suuremad esinemised ja saavutused:

• 2011.a. - XI noorte laulu- ja tantsupidu "Maa ja Ilm" - ainus oma vanuserühma (I klass) esindaja Rapla maakonnas
  • 2012.a. - Kaera-Jaani võistutantsimine Võnnus
  • 2013.a. - Rapla maakonna laulu- ja tantsupidu "Raplamaa lätted ja loitsud"
  • 2015.a. - Tantsufestival Koolitants - kolm tantsijat valiti Koolitantsu Kompanii koosseisu, festivali eripreemia "Kõige entusiastlikumad,  kaasaelavamad ja toetavad juhendajad-lapsevanemad"
  • 2016.a. - Rapla maakonna laulu- ja tantsupidu "NiNa TaGa"
  • 2016.a. - Uute tantsude konkurss "Pärimuse Päitsed" - eripreemia "Lastepäraseim koreograafia"
  • 2017.a. - XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään" - tantsuõpetaja Helen Reimand oli tantsupeol väljakuassistent
  • 2018.a. - Rapla maakonna laulu- ja tantsupidu "Üle õue õunapuu"

Oleme rõõmsad, et vaatamata digiajastu pealetungile tegelevad Kaerepere piirkonna noored rahvatantsu ja -muusikaga.